Thon Hotel Nordlys ligger rett ved småbåthavnen og moloen i Bodø. Det er kort vei fra vårt hotell til både Bodø Lufthavn og jernbanestasjonen. Vi har 147 velutstyrte rom, og kurs- og møtefasiliteter med kapasitet til 380 personer.
Internett
Gratis trådløst internett er tilgjengelig i hele hotellet.
Mat og drikke på hotellet
Hotellet er tilknyttet en Egon Restaurant som byr på en variert meny med småretter og hovedretter. Egon serverer frokost, lunsj og middag.
Parkering
Det er gode parkeringsmuligheter ved hotellet. Det er 9 parkeringplasser tilgjengelig i parkeringshus. Disse koster kr 150,- per døgn. I tillegg kan vi tilby 15 plasser bak hotellet hvor du kan parkere gratis.
Aktiviteter og ting å gjøre ved hotellet
Hotellet er et godt utgangspunkt for å utforske Bodø og området rundt byen. Det er kort vei fra Bodø til kjente landemerker som Saltstraumen, Kjerringøy og Svartisen. Det er også en rekke aktiviteter du kan bli med på; for eksempel fiske, båtturer, fotturer i fjellet, sykling eller dykking i Saltstraumen.
« På Thon Hotel Nordlys setter vi service og komfort i høysetet. Du kan alltid være trygg på at vi vil gjøre vårt ytterste for at du skal få et behagelig opphold, enten du kommer som konferansegjest, forretningsreisende eller i fritidssammenheng. »
-Kine Willumsen,
Direktør
VÅRE BESTE PRISER DE NESTE DAGENE
Rommene
- 147 rom
- 3 handicaprom
- Alle rom er røykfrie
- Hotellet har allergikerrom
Beliggenhet
- 1 km til Bodø Lufthavn
- 300m til flybuss
- 800 m til togstasjon
- 10 km til golfbane